Aptekarz.pl > Agnieszka Neumann-Podczaska

dr hab. n. med. Agnieszka Neumann-Podczaska

Ekspert Zespołu ds. Opieki Farmaceutycznej przy Ministerstwie Zdrowia, który przygotował raport dotyczący wprowadzenia opieki farmaceutycznej w Polsce. Adiunkt w Pracowni Geriatrii Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Współtwórca pierwszego w Polsce Punktu Opieki Farmaceutycznej w Poznaniu, a także specjalistka w zakresie oceny poprawności farmakoterapii osób starszych. Nagrodzona w tym obszarze przez Ministra Zdrowia zespołową nagrodą za osiągnięcie wdrożeniowe. Dodatkowo autorka licznych artykułów naukowych w czasopismach krajowych i zagranicznych, wykładowca na konferencjach i kursach podyplomowych adresowanych do farmaceutów i lekarzy.
Jest zatem miejsce, a zarazem wielka potrzeba zwiększenia roli farmaceutów w systemie opieki zdrowotnej (fot. aptekarz.pl).
25-05-2021 11:42:16

Rola farmaceuty w profilaktyce zdrowotnej

Zgodnie z Raportem „Opieka farmaceutyczna – kompleksowa analiza procesu wdrożenia”, przygotowanym przez Zespół ds. Opieki Farmaceutycznej, profilaktyka chorób układu krążenia, jest jedną z siedmiu rekomendowanych przez Zespół usług opieki farmaceutycznej.

Czytaj
05-05-2021 11:00:16

Czy farmaceuci są gotowi na wykonywanie szczepień?

Nowe uprawnienia farmaceutów do kwalifikowania i wykonywania szczepień przeciwko COVID-19 budzą ostatnio wiele emocji w przestrzeni publicznej. Obserwujemy entuzjazm dużej części środowiska farmaceutycznego, która upatruje w nowych uprawnieniach szansy na prawdziwą rewolucję roli farmaceuty w systemie...

Czytaj