REKLAMA

Co o antybiotykoterapii wiedzieć warto

Mikroorganizmy.

Przedstawiamy Wam cykl artykułów poświęconych jednemu z kluczowych zagadnień w aptece – postępowaniem w przypadku zakażeń układu oddechowego.

Co o antybiotykoterapii wiedzieć waro
Nie ma dnia, abyśmy w codziennej praktyce nie spotkali się z rażącymi błędami związanymi z farmakoterapią zakażeń. Szerząca się antybiotykooporność jest jednym z najgroźniejszych skutków źle dobranej terapii. Do tego należy dołożyć nadużywanie leków, nieprzemyślane zakupy, przeterminowane leki i przedłużające się zwolnienia zdrowotne wynikające z błędnej ordynacji lekarskiej.
Cykl artykułów powstał na podstawie obowiązujących ogólnopolskich Rekomendacji postępowania w pozaszpitalnych zakażeniach układu oddechowego red. prof. Hryniewicz, dr hab. Albrechta i prof. Radzikowskiego. Rekomendacje uległy aktualizacji w 2016 r. i powinny stanowić swoistą „biblię” zarówno dla lekarzy, jak i farmaceutów. Liczący 245 stron dokument rzadko jednak  jest wdrażany w codzienne życie. Cykl artykułów ma za zadanie pozwolić nam na lepsze orientowanie się w najnowszych rekomendacjach. Wszakże jako aptekarze mamy nie tylko prawo, ale i obowiązek, stać na straży prawidłowej farmakoterapii.
Zapraszamy do pierwszego artykułu:
REKLAMA
REKLAMA

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]